Leírás
A sejt az élőlények olyan legkisebb önálló egysége, amely még a fő életjelenségeket mutatja (anyagcsere, növekedés, ingerlékenység, fejlődés, szaporodás).
Ezeket a szabad szemmel láthatatlan apró építőköveket is gondozni kell, amennyire tőlünk telik. A sejtek regenerálódása természetes folyamat, nem tudunk rá hatást gyakorolni. A Fagyöngyös teakeverék abban segíthet, hogy megfelelő környezetet teremt a sejtek egészséges működéséhez.
Elkészítése
Egy teáskanál (1,5 g) fagyöngyöt áztasson 1,2 dl mészmentes, hideg vízben 12 órán át, majd szűrje le. Ne használjon fémszűrőt. Öntse hozzá hidegen vagy langyosan a diófalevél és közönséges galaj virágos hajtás keverékéből készített teát.
Fogyasztása
Reggel és este, étkezés után fogyasztandó. Napi két csészével kúraszerűen, a panaszok megszűnéséig iható.
Ellenjavallat
Terhesség, szoptatás alatt, valamint gyermekeknek 12 éves kor alatt nem ajánlott. Erős vérhígító szedése mellett fogyasztása nem javasolt.
Összetevői közül a fehér fagyöngyöt vértolulásra, magas vérnyomásra, érelmeszesedésre és szívritmus szabályozásra használjuk. Az erek áteresztő képességét optimalizálja, ezáltal jó szédülésre, fülzúgásra, visszérre, javítja a koncentrációs képességet. Javítja az immunrendszer működését. Már a híres svájci orvos, Rudolf Steiner (1861-1925) is használta ezekre a problémákra. Legújabb németországi kutatások szerint a fagyöngy citosztatikus (sejtvédő) és immunerősítő tulajdonságokkal rendelkezik.
A diólevél hagyományos felhasználása: tonizáló, stimuláló, emésztést elősegítő és salaktalanító. Jól megfigyelhető hatása van az emésztőrendszerre és az izomzatra. Vértisztító, serkenti a máj tevékenységét és a vérkeringést. Antibiotikus hatása régóta ismert a népgyógyászatban. Gyomor-és orrpolip gyógyításában kiváló eredményekről számolnak be azok, akik használták. A népi gyógyászat ősidők óta használja vértisztító tulajdonságát.
A közönséges galajt a népi gyógyászatban pajzsmirigy rendellenességeken kívül a sejtek hibás működéséből eredő betegségek megelőzésére és kezelésére is használták. Ilyen esetben a növény frissen préselt levéből naponta háromszor kell étkezések előtt egy- egy kiskanállal elfogyasztani. Megelőzésre elég egy héten egyszer, esetleg kétszer alkalmazni, kezelésre folyamatos használata szükséges, amíg a probléma nem szűnik. Legújabb, Ausztráliában és Amerikában végzett kutatások bizonyítják, hogy a közönséges galaj külsőleg is kedvezően hat a bőrbetegségekre. Nyers levét zabliszttel összekeverve borogatni kell a kérdéses bőrfelületet.
A három, kiváló tulajdonságú gyógynövény segítségével minden bizonnyal eredményesen védelmezhetjük sejtjeinket a betegségekkel szemben.